Dočasne zatvorené
+421 944 347 996
Formulár objednávky
  • Slovenčina
  • Русский
  • English

FAQ

1) Aké je zloženie vášho karamelu? Je vhodný a bezpečný aj pre deti?

Náš karamel je vhodný a bezpečný aj pre deti. Nepoužívame žiadne é-čka, umelé farbivá či dochucovadlá. Cukríky vyrábame len z prírodných ingrediencií, a to z cukru, vody, glukózového sirupu, kyseliny citrónovej, prírodných farbív a výťažkov z ovocných štiav.

2) Aké farbivá používate?

Žltú farbu vieme vykúzliť vďaka kurkume, zelená rovná sa špenát. Červená vzniká vďaka extraktu z čiernej mrkvy, na čierne farbivo zase stačí trošku čierneho uhlia. No a hnedá sa u nás spája s karamelom, a teda páleným cukrom.

3) Aký cukor používate?

Podporujeme slovenskú výrobu. Náš cukor je zo Slovenska a ide o klasický biely kryštálový cukor.

4) Ako sa vytvárajú obrázky vnútri takých malých cukríkov? Ako ich tam maľujete?

Tajomstvo! Ale nie, vieme že ste zvedaví. Pokojne sa príďte pozrieť na to, v čom je kúzlo na Laurinskú 2 v Bratislave, do našej manufaktúry.

V sezóne od apríla do decembra vyrábame cukríky každý deň od 10:00 do 18:00.

Ostatné mesiace od 11:00 do 17:00.

5) Aké cukríky sú najchutnejšie?

Vždy tie, ktoré máte práve v ústach 🙂

6) Máte v ponuke aj mäkké cukríky?

Áno, a dokonca nie len jedny! Vyrábame karamelové toffíky, ktoré sa naťahujú až do neba a taktiež robíme svoje vlastné maršmelou v rôznych príchutiach. Nájdete si ovocné i sladké.

7) Aká je doba spotreby vašich sladkostí?

Ak ich skladujete uzavreté na tmavom suchom mieste, cukríky budú chutiť rovnako skvele aj po roku či dvoch (tak dlho ich nezjesť ale nevydržíte). Ak ostanú na slniečku, chuť ostáva nezmenená, no farby môžu, pochopiteľne, trošku vyblednúť.

8) Vyrábate aj cukríky s firemnými logami?

Nie je cukrík, ktorý nevieme vyrobiť. Ak sa chcete odlíšiť popri konkurencii, či zaujať svojich obchodných partnerov, šup sem s vašim textom, obrázkom či logom. Skryjeme ho do cukríka:)

9) Aké sladkosti by ste odporučili ako darček?

Tým, že dokážeme vytvoriť čokoľvek podľa vašich predstáv, môžeme vyrobiť sladký darček na akúkoľvek príležitosť. Pre vašu polovičku romantické srdiečka, či kvietky. K narodeninám gigantickú lízanku, a ak ide o oslavu pre deti, nesmú chýbať všetky farby dúhy či animované postavičky.

10) Kedy je možné prísť zhliadnuť ako vyrábate sladkosti?

V sezóne od apríla do decembra vyrábame cukríky každý deň od 10:00 do 18:00.

Ostatné mesiace od 11:00 do 17:00.

Nájdete nás na Laurinskej 2 v Bratislave, hneď pri Čumilovi.

11) Kedy organizujete kurzy výroby lízaniek? Máte obmedzenia na počet detí v skupine?

Ak je vás menej ako 5, môžete prísť kedykoľvek a kurz výroby lízaniek vám bude k dispozícii na počkanie. Pri väčších skupinách je potrebné hlásiť sa aspoň deň vopred či už osobne na prevádzke, alebo telefónom či e-mailom. Maximálny počet osôb je 40.

Kontaktuj nás

Košík

0